ČistímeSiZuby.cz Nákupní košík 0 Kč
ČistímeSiZuby.czO zubechPřehled vybraných výrobců zboží dentální hygieny

Přehled vybraných výrobců zboží dentální hygieny

AirFlossy, sonické zubní kartáčky a zacvakávací hlavice PHILIPS SONICARE

 

 

 V roce 2017 Philips Sonicare oslavil 25 let existence sonické technologie Sonicare, která vznikla v roce 1992. Díky více než 100 leté zkušenosti v oblasti vědeckého vývoje ve zdravotnictví přináší 

Mechanické rozrušení zubního plaku sonickým kartáčkem Philips Sonicare pracuje ve vysokofrekvenčním stírání ve vertikulárním směru v součinosti s vodou, zubní pastou a slinan. Dostává se i do obtížně přístupných míst. Hlavice Philips Sonicare se výrazně liší od manuelního kartáčku. Vlastnosti jsou optimalizovány pro každodenní použití k efektivnímu a šetrnému odstraňování zubního plaku.moderní pomůcky, které pomáhají přizpůsobit péči o ústní dutinu nárokům moderní doby a životního stylu.

Kartáčky i hlavice 3. generace se zaměřují na péči o děti a teenagery, na bělení zubů, péči o dásně, krčky a pacienty s parodontózou, na pacienty s rovnátky, či protetickou prací, čímž se předchází znehodnocení inplantátů či můstku a poškození okolních tkání. 

 

Zubní kartáčky CURAPROX a další výrobky firmy CURADEN


       

 

 

Základem úspěchu švýcarské společnosti CURADEN International AG, založené v roce 1940, je úzká spolupráce se švýcarskými zubními lékaři, dentálními hygienisty a univerzitami. Tato spolupráce vede k rozsáhlým znalostem o technice čištění a péče o zuby. Výsledkem jsou inovativní produkty, které přinášejí opravdový užitek. 


Mezi nejznámější a v České republice velmi oblíbené jak pacienty, tak zubními lékaři, patří fenomenální zubní kartáčky CURAPROX s vlastními patentovanými vlákny CUREN. Tato vlákna jsou tužší, než běžně používaná nylonová vlákna a v ústech zůstávají stejně stabilní jako v suchém stavu. Díky tomu umožňují vyrábět firmě CURADEN účinné zubní kartáčky s velkým počtem velmi jemných štětin.

Firma CURADEN vyrábí a na český trh dodává kompletní řadu výrobků orální hygieny napříč generacemi. Jsou to, mimo jiné, kartáčky a pomůcky pro mezizubní péči, zubní paty CURASEPT a zubní pasty nové generace - ENZYCAL, ústní vody CURASEPT s vlastním patentovaným systémem ADS, medicínské dudlíky, kousátka a zubní kartáčky pro miminka i výrobky řady BDC pro péči o třetí zuby. 

Švýcarská firma CURADEN si je zcela vědoma svého švýcarského původu, jemuž vděčí za schopnost využít rozsáhlé a podrobné vědomosti a vycházet z nich při výrobě promyšlených produktů, které skutečně a snadno řeší náročné úkoly.

 

CHLORHEXIDIN - účinný bojovník s parodontózou  - výrobky CHLORHEXIL firmy INTERMED                     

Chlorhexidin je účinná látka, která aktivně ničí bakterie zubního plaku, snižuje jeho tvorbu a usazování. 
Široká škála antibakteriálního působení, stejně jako schopnost postupně se uvolňovat a být absorbován do zubní tkáně a sliznice dutiny ústní, dělá z chlorhexidinu (CHX) neocenitelného pomocníka pro antibakteriální ochranu.

Chlorhexidin snižuje množství stávajícího zubního plaku, zabraňuje tvorbě nového a brání uchycení mikroorganismů na povrchu zubu. Zubní plak je hlavní příčinou tvorby zubního kazu, zápachu z úst, zánětu dásní  a následné parodontózy. 
Pokud se Vám zubní plak více tvoří, trpíte na afty, krvácením dásní, či parodontózou jsou pro Vás výrobky s chlorhexidinem maximálně vhodné. Chlorhexidin Vám pomůže udržet Vaše ústa déle čistá.

Zubní pasty a ústní vody CHLORHEXIL si od roku 2013, kdy se začaly dovážet do České republiky,  našly nezastupitelné místo v mnoha zubařských ordinacích i lékárnách a domácnostech.

 

Bělící zubní pasty 16% gel pro ordinační i domácí bělení firmy INTERMED  – UNIDENT                    

Bílý úsměv omlazuje, vypovídá o aktivním přístupu k životu a zvyšuje sebevědomí. Po krásných, býlích zubech toužili již lidé ve starém Egyptě. K bělení tenkrát používali popel a sodu. Ale to my dnes, naštěstí, již nemusíme.

Barva zubů je individuální, stejně, jako barva vlasů nebo očí. Zuby začínají ihned po prořezání do dutiny ústní pomalu tmavnout. Většina z nás jejich zabarvení navíc negativně ovlivňuje např. pitím červeného vína, Coca-Coly, kávy, čaje, kouřením, ale i užíváním antibiotik, či vysokým příjmem fluoru.

Trend bílých zubů přišel do Evropy před několika lety z USA a profesionální bělení zubů se stalo v posledních letech velmi populární a vyhledávané i v České Republice. Bělení zubů je dnes vysoce profesionální, bezpečné a velmi účinné.

Bělící zubní 16% gel do specielních  nosičů, inteligentně navržená zubní pasta pro každodenní péči, která díky  antimikrobiální ochraně aktivního kyslíku účinně chrání proti zubnímu kazu a současně šetrně bělí zuby až o několik odstínů a  nakonec  kondicioner – bioaktivní krém pro následnou péči a podporu bělosti zubů – to je další úspěšná řada firmy Intermed, tentokrát  pro domácí a ordinační bělení.

 

Výrobky firmy TEPE


 

Prvotřídní švédské zubní kartáčky TePe jsou odolné, pohodlné a vyvinuté ve spolupráci s odborníky na dentální hygienu tak, aby byly co nejkvalitnější a nejefektivnější. Hlavice kartáčku je navržena pro optimální přístup do všech částí dutiny ústní, speciálně vybíraná vlákna pak zajišťují dokonalé odstranění plaku. Ergonomická rukojeť je vyrobena z ekologicky nezávadného polypropylenu a může být vytvarována podle vlastních potřeb pro lepší přístup.

Historie firmy TePe začíná již v roce 1965, kdy řezbář Henning Eklund vyvinul společně s profesory na fakultě v Malmö nový typ dentálních párátek. Tato nová dentální párátka měla trojúhelníkový tvar, čímž odpovídala přirozenému tvaru mezizubního prostoru a byla účinnější a praktičtější.

Brzy na to začala firma vyrábět oblíbené zubní kartáčky TePe. Mezizubní kartáčky byly představeny na počátku 90. let a velmi rychle se staly oblíbené, používané pacienty a doporučovány zubními lékaři po celém světě.

Firma TePe neustále spolupracuje s předními odborníky a snaží se zvyšovat obecné povědomí veřejnosti o orální hygieně, prevenci a onemocnění parodontózou.


 

Výrobky firmy PRESIDENT

Italská značka PresiDent byla vytvořena společností Betafarma, Italy, která se specializuje na výzkum a vývoj. Vysoce účinné přípravky značky PresiDent zajišťují kompletní péči o ústní dutinu s bylinými výtažky. Osvědčená je řada Antibacrerial - Healty při parodontóze, řada Active - Safe Beard pro prevenci s Chlorhexidinem a výražky z dubové kůry pro zdravé dásně a přírodní bělící řada  White s  výtažky z lišejníku islandského a dalších bylin.

 

Výrobky firmy CURASEPT

 

 

 

Společnost Curasept SpA byla založena v roce 2001 v Itálii. Jejím posláním je nabízet klientům, partnerům a zúčastněným stranám nejoriginálnější, inovativní a vysoce kvalitní řešení v oblasti chemické ústní hygieny pro zdraví a krásu. Společnost je pevně přesvědčena, že každý pacient je nanejvýš důležitý, a proto chce pomáhat profesionálům v tomto odvětví vytvářet motivaci a akceptaci mezi pacienty svými produkty, výzkum a vývoj, neustálá inovace a přístup zaměřený na pacienta jsou některé z klíčových charakteristik strategie společnosti Curasept SpA.V roce 2002 Curasept SpA hrdě navrhl, vyvinul a patentoval první inovaci v oblasti ústní hygieny od 60. let 20. století: systém ADS .

Tento systém, vyrobený v Itálii, způsobil revoluci v tomto odvětví tím, že umožnil použití chlorhexidinu bez části jeho vedlejších účinků. V roce 2005 se stal lídrem na trhu s chlorhexidinem v lékárnách v Itálii. Řda Curasept ADS se od roku 2002 vyvíjí s další formulí s kyselinou hyaluronovou, chlorbutanolem, PVP-VA a kolostrem. Novinkou společnosti Curaden  je inovativní  produkt Curasept Biosmalto, nový vzorec, který pomáhá regeneraci a ochraně zubní skloviny.
Poradna:
Poradna ústní hygieny
Přehled vybraných výrobců zboží dentální hygieny

Péče o chrup dospělých:
Sonic Gel pro sonické čištění
BioreRair - přehled produktů
Curasept Biosmalto - řada pro citlivé zuby
Curasept Biosmalto - řada pro zuby poškozené erozí či abrazí
CHLORHEXIL – vysoce kvalitní výrobky na parodontózu
CHLORHEXIDIN - účinný bojovník s parodontózou
Vybíráme náhradní hlavici Philips Sonicare
Jak vybrat sonický zubní kartáček - výhody a funkce zubních kartáčků Philips
Philips Sonicare - zaměřeno na protetiku
Philips Sonicare - zaměřeno na zánět dásní a paradentózu
Philips Sonicare - zaměřeno na fixní aparátky
8 nejčastějších otázek a praktických rad k sonickému čištění dle firmy Philips Sonicare
Sonický, rotační či klasický zubní kartáček
Philips Sonicare - jak postupovat v případě reklamce nebo potíží s výrobkem
Jak správně čistit sonickým kartáčkem Philips
Philips Sonicare - zaměřeno na bělení a pigmentace
Philips Sonicare - zaměřeno na děti
Tabulka zubních kartáčků Philips Sonicare
Mezizubní kartáčky
Mezizubní kartáčky TePe
Mezizubní kartáčky CURAPROX
Fluoridace trochu jinak
Fluoridace
O zubních náhradách neboli korunky, můstky, implantáty
Jednosvazkový SINGLE kartáček a technika SOLO
Zubní plak
Zubní pasta
ELMEX zubní pasta
Jak si vybrat správnou zubní pastu
Jak předejít zubnímu kazu
O paradentóze
Mezizubní péče
Paradontální gely
Jak pečovat o rovnátka
Zápach z úst neboli HALITÓZA
Proč se zuby kazí
Jaký kartáček si vybrat
Bělící zubní kartáčky Megasmaile
Jak pečovat o zubní kartáček
Jak správně provádět ústní hygienu
ENZYCAL – zubní pasta od Curaproxu
Bělení zubů
Výrobky značky CURAPROX
Ústní vody
Rozdělení ústních vod podle účinku
Ordinace dentální hygienistky
Zásady správného čištění zubů
Dentální niť nebo dentální páska?...nebo mezizubní kartáček?

Péče o dětský chrup:
Super zoubek - nová aplikace pro zábavné čištění
Philips Sonicare - zaměřeno na děti
Fluoridace
Fluoridace trochu jinak
Motivujte děti k lepšímu čištění zubů
Výrobky značky CURAPROX pro děti
Jak pečovat o rovnátka
První zoubek v půl roce
Pečujeme o miminko
Mléčný chrup kazí chyby ve stravování
Mléčné zuby potřebují péči
Dětská dentální hygiena a péče o dětské zuby


Kontakty:
Telefon: 605 143 664
e-mail: info@cistimesizuby.cz