ČistímeSiZuby.cz Nákupní košík 0 Kč
ČistímeSiZuby.czO zubechVybíráme bělící zubní pastu

Vybíráme bělící zubní pastu

Bílý úsměv omlazuje, vypovídá o aktivním přístupu k životu a zvyšuje sebevědomí. Po krásných, býlích zubech toužili již lidé ve starém Egyptě. K bělení tenkrát používali popel a sodu. Ale to my dnes, naštěstí, již nemusíme.

 

Barva zubů je individuální, stejně, jako barva vlasů nebo očí.
Zuby začínají ihned po prořezání do dutiny ústní pomalu tmavnout. Většina z nás jejich zabarvení navíc negativně ovlivňuje např. pitím červeného vína, Coca-Coly, kávy, čaje, kouřením, ale i užíváním antibiotik, či vysokým příjmem fluoru.

 

Trend bílých zubů přišel do Evropy před několika lety z USA a profesionální bělení zubů se stalo v posledních letech velmi populární. Bělení zubů je dnes vysoce profesionální, bezpečné a velmi účinné.

 

Zub je pokrytý zubní sklovinou, zabarvení které vidíme je zubovina (dentin) pod ní. Na zubní sklovině se vytváří díky konzumaci kávy, čaje červeného vína a dalších potravin skvrny, které lze odstranit kvalitními zubními pastami.  

 

Ordinačním bělením zubů je nejefektivnější způsob bělení zubů a mění vnitřní barvu zubu. Probíhá  v ordinaci  zubní lékař  a provádí jej zubní lékaž či  dentální hygienistka. Provádí se bělícím gelem  s vysokým obsahem peroxidu vodíku.

O domácím bělením  16%  gelem Unident do individuálně zhotovených silikonových nosičů vašim zubním lékařem, či dentální hygienistkou se dočtete více v článku Bělení zubů s Unidentem

 

Ale zpět k zubním pastám.

Zubní pastu je možné vybrat dle stupně zabarvení, účinné látky, citlivosti, či dalších individuálních potřeb.


Rozlišujeme tři úrovně zabarvení zubů:

 

  • Mírné - Zuby jsou mírně zabarvené například skvrnami od kávy nebo čaje. Zde Vám pomohou s odstraněním všechny druhy bělících past.
  • Střední - Střední zabarvení se objevuje u většiny lidí. Střední zabarvení nejlépe vybělí bělicí zubní pasta s peroxidy.
  • Výraznější - Žlutý nebo hnědý odstín zubů není pěkný, trápí a odstranění je složitější. Pokud se jedná o povrchové zabarvení, může pomoc bělící zubní pasta s peroxidy.
  • Pokud se jedná o zabarvení vnitřní, s největší pravděpodobností pomůže bělení v zubní ordinaci. K Udržení pak bělící zubní pasta.

 

Druhy účinných látek v bělicích zubních pastách:

 

  • Bioaktivní uhlí - nejmodernější způsob bělení s velmi dobrými účinky. Bioaktivní uhlí díky struktuře mikročástic vstřebává pigmentace, které způsobují žloutnutí skloviny přispívá k dezinfekci ústní dutiny.
  • Enzymy, např. papain nebo bromelin pronikají do struktury zubní skloviny a odstraňují její zabarvení. Jedná se o bělení velmi oblíbené, šetrné k zubní sklovině. Vhodné pro mírně zabarvené zuby a  pro pacienty s citlivými zuby.
  • Mikroperličky v zubních pastách pomáhají odstraňovat povrchové pigmentace zubů. Toto bělení je šetrné k zubní sklovině a vhodné pro mírné zabarvení zubů
  • Peroxidy - Peroxidy jsou hodné pro výraznější zabarvení zubů. Bělení zubů probíhá pomocí uvolňování aktivního kyslíku, který působí na zubní sklovinu a čímž ji bělí.  Bělení peroxidy není vhodné pro pacienty s citlivými zuby.
  • Abraziva – Abraziva (RDA) jsou běžnou součástí zubních past, obrušují zubní sklovinu, čímž odstraňují povrchové pigmentace. Nejedná se o bělení. Pacienti s citlivými zuby by měli volit zubní pasty s nižší abrazivitou. Zubní pasty s vyšší abrazivitou odstraní i výraznější zabarvení. Kombinací např. špatné techniky čištění zubů, vysokou abrazivitou zubní pasty, tvrdé zubní kartáčky může dojít k abrazi zubů a jejich následné citlivosti.

 

Mnoho výrobců dnes kombinuje účinky několika bělících technologií s dalšími účinnými látkami pro komplexnější péči o  zuby i dásně.

Z naší nabídky jsme vybrali a představujeme:


Zubní pasty BE YOU šetrné enzymycké bělení s mikroperličkami od Curaproxu

Bělící zubní pasta pro jemné, přírodní enzymické bělení. Speciální mentolové perličky ze kterých se uvolňuje svěžest ještě desítky minut po vyčištění zubů. 


Součástí zubní pasty je Hydroxyapatit, který chrání a regeneruje zubní sklovinu a dokáže vyplnit počínající zubní kaz. Šetrné RDA 50 k zubní sklovině, zubní pasta obsahuje 950ppm fluoridu sodného pro prevenci zubního kazu. Různé, příjemné, ovocné příchutě.

 


Zubní pasta Black ist White  černém balení s  černou zubní pastou  a zubním kartáčkem Curaprox CS 5460 či bez.


White is Black je bělící zubní pasta, která odstraňuje ze zubů skvrny prostřednictvím aktivního uhlí - bez abrazivních a bělících látek. Zubní pasta pro každodenní použití, která nečistoty a skvrny ze zubů šetrně odstraní s příjemnou, jemnou, citrusovou příchutí.

 

Bělící zubní pasty firmy Curasept


Nově (od roku 2020) jsou na trhu i bělící zubní pasty osvědčeného výrobce dentálních produkty a jejich edice bělících past Luxury a aktivní bělící složkou a současně remineralizačním účinkem.
Černá a Bílá zubní pasta s bioaktivním uhlím, s fluoridem a Zlatá s mikrokuličkami, které odstraňují molekuly, způsobující nežádoucí zabarvení zubů.
Hydroxiapatit spojený s chitosanem v kombinaci s koncentrovaným fluoridem má remineralizační účinky, pomáhá posílit sklovinu a snižuje její defekty.

Karbamid peroxid v kombinaci s peroxidem urychluje bělení a pomáhá výsledek dlouhodobě zachovat.

Peroxid je schopen pomalu uvolňovat kyslík a proniknout do vrchní vrstvy zubní skloviny, účinně a šetrně odstraňuje nežádoucí zabarvení (kouření, káva, víno...) a zajišťuje dlouhodobý účinek.

Součástí balení je zubní kartáček CURASEPT White, vlákna obohacená aktivním uhlím, jejichž funkcí je absorbovat barvící látky, které způsobují zabarvení zubní skloviny, je měkký s malou oválnou hlavou na jedné straně lehce zúženou, osázenou velkým množstvím hustě uspořádaných měkkých vláken, pro jemné a efektivní čištění i z těžko dostupných míst.

 

 

Zubní pasty Unident

UNIDENT  jsou bělící zubní pasta speciálně navržené pro každodenní použití. Obsahují bezpečné bělící látky a jsou doporučovány k udržení bělosti zubů po profesionálním bělení v zubních ordinacích. Tato zubní pasta chrání zuby před zubním kazem, účinně odstraňuje zubní plak a povrchové skvrny, obnovuje přirozenou barvu zubů. Fluorid, který obsahuje, snižuje citlivost zubů a posiluje sklovinu. 

 

Unident Professional Whitening je profesionální bělící zubní pasta speciálně navržená pro každodenní použití.UNIDENT® Whitening Professional zubní pasta je ideální volbou pro použití jak mezi profesionálními bělícími procedurami, tak po jejich dokončení, protože zajišťuje dlouhodobé uchování výsledku.

 

UNIDENT ® Black & Gold je černá bělící zubní pasta se zlatými třpytkami (prachem). Inovativní složky dodávají zubní sklovině bělost a lesk, účinně a bezpečně odstraňují nežádoucí pigmentaci ze zubů (káva, víno, čaj).

 

UNIDENT ® Gold je zlatá bělící zubní pasta speciálně navržena pro každodenní použití. Obsahuje bezpečné bělící látky a mikročástice 24k zlata, pro dokonalý a zářivý úsměv. Inovativní složky dodávají zubní sklovině bělost a lesk, účinně a bezpečně odstraňují nežádoucí zabarvení zubů (káva, víno, čaj). Mikročástice 24k zlata mají protizánětlivé a regenerační účinky, chrání dutinu ústní před bakteriemi.


Bělící zubní pasta President White s výtažky z bylin pro citlivé zuby

Zubní pasta PresiDENT WHITE obsahuje extrakt ženšenu, který je vstřebáván sliznicí dutiny ústní. Ženšen je známý svým širokým spektrem zdravotně prospěšných účinků. Pomáhá získat zubům zpět jejich přirozenou bělost, a to díky přírodnímu způsobu bělení. Zubní pasta efektivně bělí zuby na přírodní bázi, viditelně redukuje zubní kámen, působí preventivně proti zubnímu kazu, zpevňuje zubní sklovinu i dásně.   

Zubní pasta PresiDENT WHITE je vhodná i pro pacienty s citlivými zuby a děti od 6 -ti let.


Intenzivní bělící zubní gel President White Plus

PresiDENT WHITE PLUS je intenzivní zubní gel pro efektivní odstraňování zubního kamene a nevzhledných pigmentových skvrn hnědé až tmavohnědé barvy. Díky speciální směsi abrazivních mikročástic získaných z lastur patřících do čeledi Diatomaceae, pomáhá tato speciální zubní pasta PresiDENT WHITE  Plus navrátit zubům jejich přirozenou barvu již po několika aplikacích. RDA vyšší než 200.

 

Bělení s firmou Swissdent

Extrémně účinná formule s d dávkou přírodních enzymů a Nanoxydem obsahuje sodu bicarbona, která účinně odstraňuje vnější výrazné pigmentace Zubní pasta Swissdent Extreme s fluoridy a přírodními enzymy  odstraňuje výrazné zabarvení zubů způsobené  např. kouřením, konzumací kávy a čaje či červeného vína. Enzymy současně pomáhají revitalizovat dásně. Zubní pasta je  díky nízkému obsahu RDA šetrná k zubní sklovině.

 

Bělící zubní pasty Opalescence

Zubní pasta Opalescence Cool Mint odstraňuje povrchové zabarvení zubů, ale také posiluje zubní sklovinu. Zubní pasta je vhodná pro denní péči o zuby. Zamezuje opětovnému zabarvení zubní skloviny po profesionálním vybělení zubů a tudíž celkový efekt po vybělení tak vydrží mnohem déle.  Studie ukazují asi 4,8x větší absorpci fluoridů sklovinou než u většiny past známých značek. Speciální, jedinečné složení zajistí, aby byly obsažené fluoridy (NaF) velmi rychle uvolněny a postaraly se o rychlý a dlouhodobý účinek. Zubní pasta Opalescence má příjemnou mentolovou chuť a zanechává dlouho trvající pocit čistoty a svěžesti, Vyrábí se i ve variantě Sensitivity Refil pro pacienty s  citlivými zuby.

 

Mezi bělením zubní pastou a ordinačním bělením se nachází bělící pera s vyšším bělícím účinkem díky vyšší koncentrací peroxidu.  

 

 

Dazzling white pen 

 

Gelové pero vyráběné v USA dle nejvyšších požadavků současné orální péče a hygieny přináší profesionální a pohodlné bělení až k Vám domů. Bělení zubů tímto perem je rychlé, jednoduché a praktické s okamžitými výsledky bez narušení zubní skloviny. Účinek spočívá v uvolnění aktivního kyslíku, který poté působí na povrchu skloviny. Peroxid vodíku, 6%, útočí okamžitě na molekuly skvrn uvnitř zubu. Bělící pero je praktické i při cestách, takže bělící proces nemusíte přerušovat.

 

 

 

Vybrané související zboží:
Swissdent Extreme bělící zubní pasta 100ml

Extrémně účinná formule s dvojitou dávkou přírodních enzymů a Nanoxydem obsahuje sodu bicarbona, která účinně odstraňuje vnější výrazné pigmentace.


Kód: 1603
379 Kč
Skladem
Curasept Luxury Black zubní pasta 75 ml a bělící zubní kartáček

Černá zubní pasta s bioaktivním uhlím a peroxidem pro kombinovaný účink bělení a remineralizace +  kartáček s aktivními vlákny


Kód: 1549
479 Kč
Skladem
Curaprox Be You Rising Star zubní pasta 90 ml

Enzymatické bělení. Příchuť grepu s bergamonem. Regeneruje zubní sklovinu a dokáže vyplnit počínající zubní kaz.


Kód: 1448
275 Kč
Skladem
Curaprox Black is white zubní pasta 90ml - černá zubní pasta

Černá zubní pasta s aktivním uhlím pro šetrné bělení bez obrušování zubní skloviny. Jemná citrusová příchuť


Kód: 1379
459 Kč
Skladem
SWISSDENT Biocare zubní pasta 100 ml

Bělící pasta s přídorními enzymy a aontioxidanty bez fluoridů, paarabenů s nízkou abrazivitou. Vhodná i pro děti od 4 let.


Kód: 1607
339 Kč
Skladem
SET Curaprox Be You Daydreamer Blue 90 ml bělící zubní pasta + Curaprox CS 5460 1 ks zubní kartáček modrý

Enzymatické bělení. Příchuť ostružin a lékořice. Regeneruje zubní sklovinu a dokáže vyplnit počínající zubní kaz. S modrým zubním kartáčkem CS 5460


Kód: 1378
379 Kč
Skladem
Opalescence bělící zubní pasta 133 g/100 ml

Rychlý a dlouhodobý bělící účinek s mentolovou příchutí a každodenní použití. Posiluje zubní sklovinu. 


Kód: 1637
249 Kč
Skladem
Unident BĚLÍCÍ zubní PASTA domácí i ordinační bělení

Šetrné, rychlé, snadné a efektivní bělení pomocí aktivního kyslíku. Komplexní každodenní péče.


Kód: 1086
259 Kč
Skladem
Opalescence Sensitivity Relief 100 ml bělící zubní pasta

Vhodná pro bělení při citlivých zubech. Odstraňuje povrchové zabarvení zubů, posiluje zubní sklovinu. Zubní pasta je vhodná pro denní péči o zuby. 


Kód: 1682
249 Kč
Skladem
Curaprox Be You Explorer zubní pasta 90 ml

Enzymatické bělení. Příchuť aloe vera a jablka. Regeneruje zubní sklovinu a dokáže vyplnit počínající zubní kaz.


Kód: 1446
275 Kč
Skladem
Curasept Luxury White zubní pasta 75 ml a bělící zubní kartáček

Černá zubní pasta s bioaktivním uhlím, fluoridem a peroxidem pro kombinovaný účink bělení a remineralizace +  kartáček s aktivními vlákny. Dámská varianta.


Kód: 1550
459 Kč
Skladem
SET Curaprox Be You Exporer Green 90 ml bělící zubní pasta + Curaprox CS 5460 zubní kartáček 1 ks zelený

Enzymatické bělení. Příchuť aloe vera a jablka. Regeneruje zubní sklovinu a dokáže vyplnit počínající zubní kaz. Se zeleným kartáčkem CS 5460


Kód: 1377
375 Kč
Skladem
PresiDENT White bělící zubní pasta 75ml s přírodními výtažky

Efektivně bělí a redukuje zubní kámen. Vhodná i pro citlivé zuby. Zpevňuje zubní sklovinu, antibakteriální účinek


Kód: 995
89 Kč
Skladem
Curaprox zubní kartáček 5460 Ultra Soft bělicí pasty 6 x 10 ml dárková sada

Enzymatické bělení. Ovocné příchutě. Kartáček. Regeneruje zubní sklovinu a dokáže vyplnit počínající zubní kaz. 6 vzorků, různé příchutě a kartáček Curaprox.


Kód: 1393
375 Kč
Skladem
PresiDENT White Plus gel 30ml přírodní, intenzivní

Intenzivní zubní pasta pro odstranění zubního kamene a skvrn ze zubů


Kód: 840
-16%
Akce
79 Kč
SklademPoradna:
Poradna ústní hygieny

Elektrické zubní kartáčky:
Elektrický zubní kartáček ANO či NE?
Sonický, rotační či klasický zubní kartáček?
Sencor - kvalita za rozumnou cenu
Philips Sonicare - Jak vybrat sonický zubní kartáček - výhody a funkce zubních kartáčků Philips
Philips Sonicare - 8 nejčastějších otázek a praktických rad k sonickému čištění dle firmy Philips Sonicare
Philips Sonicare - Jak správně čistit sonickým kartáčkem Philips
Philips Sonicare - Zaměřeno na hloubkové čištění, zánět dásní a parodontózu
Philips Sonicare - Zaměřeno na bělení a pigmentace
Philips Sonicare - Zaměřeno na děti
Philips Sonicare - Zaměřeno na fixní aparátky
Philips Sonicare - Zaměřeno na protetiku
Philips Sonicare - Vybíráme náhradní hlavici Philips Sonicare
Philips Sonicare - Náhradní hlavice rozdělené dle individuálních potřeb
Sonické čištění - Jak často měnit náhradní hlavici
Sonické čištění - Sonic Gel pro sonické čištění
Philips Sonicare - Jak postupovat v případě reklamce nebo potíží s výrobkem

Jak pečovat:
Čisté zuby neonemocní
Kdy a jak si čistit zuby?
Když dásně krvácí
Jak předcházet kazivosti zubů
Philips Sonicare - Jak správně čistit sonickým kartáčkem Philips
Sonické čištění - Jak často měnit náhradní hlavici
Jak a čím pečovat o mezizubí
Zubní plak - O čem rozhoduje?
Proč se zuby kazí
Jak předejít zubnímu kazu
Zásady správného čištění zubů
Jak správně provádět ústní hygienu
Jak pečovat o zubní kartáček
Fluoridace trochu jinak
CHLORHEXIDIN - účinný bojovník s parodontózou
Citlivé zuby
Ordinace dentální hygienistky
Zápach z úst neboli HALITÓZA
Proč používat škrabku na jazyk
Jak pečovat o rovnátka
Fluoridace

Jak vybrat:
Jak vybrat mezizubní kartáček
Sonický, rotační či klasický zubní kartáček?
Jak vybrat mezizubní niť
Philips Sonicare - Jak vybrat sonický zubní kartáček - výhody a funkce zubních kartáčků Philips
Philips Sonicare - Vybíráme náhradní hlavici Philips Sonicare
Philips Sonicare - Náhradní hlavice rozdělené dle individuálních potřeb
Dentální niť nebo dentální páska?...nebo mezizubní kartáček?
Jaký zubní kartáček si vybrat
Zubní pasta - Jak si vybrat tu správnou
Vybíráme bělící zubní pastu
Jak vybrat ústní vodu
Manuální či elektrický kartáček na čištění fixních rovnátek?

Z ordinace dentální hygieničky:
Sonický, rotační či klasický zubní kartáček?
Dětská dentální hygiena a péče o dětské zuby
Ordinace dentální hygienistky
Zvažujete rovnátka? Jaké máte možnosti a jak o ně pečovat?
Náhrady za naše zuby - jaké máme možnosti a způsoby péče o ně

Mezizubní péče:
Jak vybrat mezizubní kartáček
Jak vybrat mezizubní niť
Ústní sprchy
Jak a čím pečovat o mezizubí
Dentální niť nebo dentální páska?...nebo mezizubní kartáček?
Mezizubní kartáčky
Mezizubní kartáčky TePe
Mezizubní kartáčky Curaprox

Zubní kartáčky:
Sonický, rotační či klasický zubní kartáček?
Jak předejít zubnímu kazu
Jaký zubní kartáček si vybrat
Jak pečovat o zubní kartáček
Jednosvazkový SINGLE kartáček a technika SOLO
Zubní kartáčky Curaprox
Bělící zubní kartáčky Megasmaile

Citlivé zuby:
Fluoridace trochu jinak
Zubní pasty BioRepair nejen pro citlivé zuby
Citlivé zuby
Curasept Biosmalto - řada pro citlivé zuby
Curasept Biosmalto - řada pro zuby poškozené erozí či abrazí
Fluoridace

Bělení zubů :
Nejen bělící zubní pasty Be You
Philips Sonicare - Zaměřeno na bělení a pigmentace
Vybíráme bělící zubní pastu
Bělení zubů s Unidentem
Bělící zubní kartáčky Megasmaile

Paradontóza:
Když dásně krvácí
Philips Sonicare - Zaměřeno na hloubkové čištění, zánět dásní a parodontózu
Zubní plak - O čem rozhoduje?
O paradontóze
Paradontální gely
CHLORHEXIL – vysoce kvalitní výrobky na parodontózu
CHLORHEXIDIN - účinný bojovník s parodontózou

Péče o dětský chrup:
Pečujeme o miminko
První zoubek v půl roce
Dětská dentální hygiena a péče o dětské zuby
Mléčné zuby potřebují péči
Mléčný chrup kazí chyby ve stravování
Motivujte děti k lepšímu čištění zubů
Super zoubek - aplikace pro zábavné čištění
Philips Sonicare - Zaměřeno na děti
Fluoridace trochu jinak
Výrobky značky CURAPROX pro děti
Jak pečovat o rovnátka
Fluoridace

Zubní pasty:
Nejen bělící zubní pasty Be You
Zubní pasta
Zubní pasta - Jak si vybrat tu správnou
Zubní pasta ELMEX
Zubní pasta od Curaproxu - Enzycal
Zubní pasty BioRepair nejen pro citlivé zuby
Vybíráme bělící zubní pastu

Ústní vody a svěží dech:
Ústní vody
Jak vybrat ústní vodu
Ústní vody - Dělení dle účinku
Zápach z úst neboli HALITÓZA
Proč používat škrabku na jazyk

Zubní náhrady:
Philips Sonicare - Zaměřeno na protetiku
Náhrady za naše zuby - jaké máme možnosti a způsoby péče o ně
O zubních náhradách neboli korunky, můstky, implantáty

Rovnátka:
Philips Sonicare - Zaměřeno na fixní aparátky
Zvažujete rovnátka? Jaké máte možnosti a jak o ně pečovat?
Jak pečovat o rovnátka
Manuální či elektrický kartáček na čištění fixních rovnátek?

O produktech:
Nejen bělící zubní pasty Be You
Mezizubní kartáčky TePe
Mezizubní kartáčky Curaprox
Zubní kartáčky Curaprox
Paradontální gely
Zubní pasta ELMEX
Zubní pasta od Curaproxu - Enzycal
Zubní pasty BioRepair nejen pro citlivé zuby
Curasept Biosmalto - řada pro citlivé zuby
Curasept Biosmalto - řada pro zuby poškozené erozí či abrazí
Výrobky značky CURAPROX
Výrobky značky CURAPROX pro děti
Přehled vybraných výrobců zboží dentální hygieny obchodu


Kontakty:
Telefon: 605 143 664
e-mail: info@cistimesizuby.cz